| blackumafia a întrebat:

Mi-am pierdut buletinul si nu il mai gasesc de 2 luni. Unde trebuie sa merg si cat trebuie sa platesc sa-mi fac altul? Vreau toti pasii necesari.Va rog!

2 răspunsuri:
| WeaponGirl a răspuns:

Pentru eliberarea unui nou act de identitate, trebuie sa te adresezi politiei pe raza caruia au casa parintii tai.

Ai nevoie de parintii tai sa-ti dea semnatura in fata lucratorului SPCLEP ca o confirmare ca sunt de acord sa te ia in spatiu, nu ai nevoie de ei daca, figurezi ca proprietar in actele de proprietate.

Acte
- certificat nastere
- actul de proprietate al unei locuinte si proprietarul sa dea semnatura
- taxe de buletin la C.E.C si ai nevoie de chitante
- timbre de la posta pe care le prezinti la politie
- o sa-ti dea si amenda, dar nu te speria nu e mare.