| George20123 a întrebat:

Salut tpu.Nu vreau sa fac sport la facultate, pot face rost cumva de o adeverinta in care sa scrie ca nu sunt apt de sport si sa fiu scutit de tot?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vorbeste cu medicul de familie si intinzi o spaga ca sa iti faca o adeverinta.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Stai linistit că nu se (prea) face sport la facultate. Nu e nicidecum ca la liceu. Te duci, faci prezența (daca e necesar) si pleci. Vor fi colegi care adora sportul, cei care de obicei merg la sală/fitness, dar îi poti ruga sa iti scrie numele in lista cu prezenta (la noi in facultate, profii nu făceau prezența, circula prin sală, la cererea lor, o listă. Cei prezenti isi scriau numele, uneori treceam pe lista si numele celor mai leneși, care nu prea aveau chef de cursuri.winking

Dar, daca tii neaparat sa ai o adeverinta medicala pentru a fi scutit de la sport, cu acte in regula, poti vorbi cu medicul de familie.

| alina2k18 a răspuns:

La facultate oricum nu prea se face sport, faceti 1 ora sau 2 pe luna si atat.
De adeverinta faci rost de la medicul de familie daca intr-adevar nu esti apt de sport.

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde de universitate dar daca e una serioasa nu o sa scapi cu nici o adeverinta din simplul motiv ca daca nu cumva adeverinta aia spune ca afectiunea ta nu-ti permite sa te misti deloc din pat o sa se gaseasca un sport pentru tine, in cel mai dramatic caz or fi ceva ore de Sah si tot o sa faci ceva.