| anonim_4396 a întrebat:

pun o întrebare penibila, imi place de o fata, când ma uitam la ea fără sa vreau se uita si ea la mine, dar nu am avut curaj sa stau de vorba cu ea fiindcă are iubit, ma gândesc fără sa vreau la ea, cum as putea sa o uit ca nu am nicio șansa sa o cuceresc.

4 răspunsuri:
| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Încearcă sa vorbești cu ea, poate il va lasa pe iubi.

| Raven a răspuns:

Având în vedere modul în care se fac și se desfac prieteniile la vârsta asta, dacă ești deasupra celuilalt din toate punctele de vedere, (aspect, caracter, finanțe), poți încerca sfatul atât de util al lui @Mayaaaaaaa14
Pe lângă astea, probabil va trebui să știi și să dai cu pumnul, că nu cred că renunță celălalt atât de ușor. Nu te sfătuiesc.
Dacă tu chiar i-ai atras atenția, îți va da singură de înțeles, nu doar priviri ambigue. Probabil a văzut că îi arunci ocheade și îi place, cărei fete nu-i place să vadă că o admiră mai mulți băieți? Asta nu înseamnă că de mâine se mută la tine.
Dacă nu crezi că ai șanse, știi tu ce știi, probabil chiar n-ai. Găsește-ți altă muză, găsește-ți diverse activități care să-ți țină gândurile ocupate, apucă-te de sală ori de un sport. Nu-ți face griji, vor mai fi fete.

| Andreeush a răspuns:

Caută altă fată.
Dacă are deja pe cineva ai slabe șanse să fii cu ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ba ai, poți să o iei de la iubitul ei, că nu are contract cu el.