| GabriellaGabby a întrebat:

Buna

Am un vecin pe care il plac.Problema e, ca o prietena de-amea s.a decis sa ii spuna ca imi place de el.

Mi.e putin frica pentru ca nu am vorbit deloc cu el doar ne.am intalnit de cateva ori si se uita la mine si ma gandesc ca daca nu ma place o sa ma creada penibila si nu vreau sa ma fac de ras in fata lui.

Ma gandeam ca atunci cand o sa ii spuna sa plec de acolo si sa imi spuna ea dupa aia cum a reactionat..Stiu sunt penibila dar nu am avut niciodata un prieten(iubit) si mi.e putin frica de ce o sa se intample.

Voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Eu cred ca it itrebuie putin mai multa incredere de sine, totul va fi bine, nu te omoara nimeni, trebuie sa ai mai multa incredere in tine(sunt sigur ca si lui ii place de tine si totul va fi bine)

| Necsoiu_Robert_1990 a răspuns:

Un proverb e cel mai bun aici :Nu risti, nu castigi!

| LusiiAnna a răspuns:

Paii. Incearca, oricum nu aii nimic de pierdut. Darr poate ca veii afla ca si el te placee. Sii va fi ceva maii multt. Trebuiee sa aii maii multaa increderee in tinee. Sii daca reactioneazaa rauu. Sii rade de tinee. Macarr gandeste`te ca aii incercatt. Sii nu aii stat tot cu gandul. " Oaree ma placee? ". Norocc cuu astaa!winking.