| RatuscaCeaUrata a întrebat:

un coleg de-al meu i-a iesit media generala 8.34, nu stie daca ia mentiune, adica ii da diploma sau ceva?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Onuonulica98 nu o mai induce in eroare.
Deci pe o clasa se sau 3 premii(1, 2 si 3) si 3 mentiuni. Daca nu are nimeni media peste 9 nu se mai dau acele premii ci doar mentiunile care se acorda celor cu media peste 8. Daca colegul tau este printre primii 6 cu media cea mai mare are sanse sa ia mentiune daca sunt 3 cu media peste 9. Daca sunt numai cu media sub 9 atunci colegul tau trebuie sa fie printre primii 3 ca sa ia diploma.

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Nu e posibil.
La media de 8.34 nu are cum sa iti dea mentiune.
Mentiunea se da de la media 9.20 in sus.