| AdiFCSB a întrebat:

Vreau si eu statusuri/citate/fraze..etc despre "echipa" ..ca suntem uniti ca o echipa,impreuna invingem,spirit de echipa, pierdem sau castigam tinem capu sus...etc

1 răspuns:
| alexs99 a răspuns:

Munca in echipa presupune in primul rind sa-ti pierzi jumatate din timp explicindu-le celorlalti de ce nu au dreptate.
Cand muncesti, joaca-te. Munca, daca este o datorie, te ucide.
Inainte sa faci ceva perfect, fa ceva perfectibil.
Multi lucreaza, dar putini gandesc.
Imi place munca, ma fascineaza. Pot sta ore in sir sa ma uit la ea.
Munca face uneori viata fericita si intotdeauna suportabila.
Nici o robie nu-i mai rusinoasa decat cea de bunavoie.
A lucra este o datorie absolut trebuincioasa omului social.
Munca fiecarui om este portretul sau.
Obsedat de munca, taranul se simte vinovat si de boala.