| XtaZy a întrebat:

Salut tuturor! Am si eu o intrebare. Am gasit la emag un calculator si as vrea sa stiu si eu cam ce jocuri o sa suporte. Vreau sa stiu daca o sa suporte jocuri gen fifa 10 (sau 11)... adica in general jocuri mai noi sau daca nu, vreau sa imi spuneti ce jocuri suporta (din cele aparute mai recent)
Link PC: http://www.emag.ro/......ux_bundle3

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

1. Procesorul este invechit, nu cred ca duce mai mult de fifa09.
2. Are placa video integrata, de la care nu prea poti avea pretentii prea mari (sigur ca placa de baza are slot PCI Express x16 pentru ca sa-i pui o placa video mai buna).
Intr-un cuvant, eu nu-ti recomand acest sitem pentru jocuri. Este o configuratie mai mult pentru multimedia.

1 răspuns:
| eucumine010 a răspuns:

Calculatorul ala nu e pentru jocuri, nu o sa poti juca nici un joc iesit in 2011/2012.