| badboyyy a întrebat:

Hmm. un calculator ca acesta: http://www.emag.ro/......ux_bundle2 :ar fi bun pentru jocuri? placa video este integrata si nu prea stiu cat are?:-? ceva idei? ajutor? e bun? bunicel? cum ar putea fii mai bun?

Răspuns Câştigător
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Daca ii bagi o placa buna tot degeaba.Procesorul este foarte slab si nu faci nimic.Are si placa de baza foarte slaba.Mai bine spune-mi care este bugetul alocat si scopul calculatorului (jocuri noi sa lucrezi etc)

6 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Nu este bun la jocuri.Placa video fiind integrata este foarte slaba si nu prea duce cine stie ce la jocurile noi.Cel mai bine este sa iti faci un pc din piese si iesi mai ieftin

| badboyyy explică (pentru S3c0ndSh0t):

Dar daca il iau.as putea sa ii bag o placa buna? sau nu mergE? pot sa-i fac ceva?

| badboyyy explică (pentru S3c0ndSh0t):

Pai bugetu sa zicem 14 mil thinking nu stiu exact dar.as vrea ceva in genu la ala.happy

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru badboyyy):

Din banii astia iti fac eu ceva bun pentru jocurile noi dar nu la Maxim ci la medium-low

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru badboyyy):

La banii aia 14 milioane vrei si imprimanta si/sau monitor? sau doar unitatea

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru badboyyy):

Daca ii bagi o placa buna tot degeaba.Procesorul este foarte slab si nu faci nimic.Are si placa de baza foarte slaba.Mai bine spune-mi care este bugetul alocat si scopul calculatorului (jocuri noi sa lucrezi etc)

| gozy a răspuns:

Mai bine il iei pe piese e mai bine, memoria o are cam mica si daca ii pui o placa video mai buna pe urma poate sa nu o duca sursa si trebuie sa o schimbi