| PoeTuL05 a întrebat:

Salut tuturor. Dati-mi si mie niste idei ce as putea sa fac sa imi vina inspiratia pentru poezii.Nu am mai reusit sa compun o poezie de la revelion. Voua cum va vine inspiratia pentru creatie? Funda la ceea ce merge.

1 răspuns:
| DarQueen a răspuns:

Nu te poți numi poet dacă nu îți vin cuvintele, ideile. Mie mi se învârt în cap mii de idei și dacă le pun pe foaie, cuvintele se așază singure.
Inspirație se găsește în orice, trebuie doar să realizezi asta.