| wanted1 a întrebat:

Salut, voi ce motive ati avea sa faceti parte dintr-un partid politic? De ce ati adera la un partid?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
Personal nu as avea niciun motiv sa fac parte dintr.un partid. As avea mai multe motive pentru care nu m.as apuca de politca. In primul rand se intra foarte greu, pe pile as putea spune. In al doilea rand, eu fiind singurul in mare parte care as vrea sa fac cu adevarat ceva as fi inlaturat imediat de la conducerea corupta. In al treilea rand, asta nu s.ar face noaptea cand toti dorm si dimineata n.am observa nimic. Nu este asa. Acei oameni care nu m.au dorit pentru ca le stricam planurile de coruptie m.ar ironiza, m.ar defaima, m.ar critica public la tv, in presa, peste tot ce poate fi vazut sau citit de catre populatie. Asta chiar nu vrei sa ti se intample. In al patrulea rand, populatia deja este satula de coruptie, in acelasi timp este si foarte naiva si credula iar asta s.ar vedea prin criticile pe care mi le vor aduce desii n.am inceput sa fac nimic, doar pentru ca asa e romanul. Nu as vrea sub nicio forma ca azi sa intru in partid, la conducere, iar peste 2 zile deja sa inceapa multi naivi, conspirationisti si prosti din public sa spuna lucruri impotriva mea.

Acum vorbind subiectiv la intrebarea ta, motivele mele ar fi pentru a face cu adevarat ceva. Sincer as urma parcursul lui Putin. As incepe prin a face mult bine si as critica public cei care sunt împotriva binelui iar dupa ce as castiga increderea populatiei i.as chema la referendumul pentru schimbarea constitutiei in dicatura mea pe viata. As elimina toate partidele politice si as fi doar eu cu partidul meu. Orice decizie internationala si nationala va fi luata de mine. Asta m.ar ajuta extrem de mult sa-mi urmez visul de modernizare si educare a Romaniei. As investii extrem de mult in agriculura, in spitale, in infrastructura, in crearea locurilor se munca si as sponsoriza cat se poate de mult cei care vor sa isi intemeieze firme cu ajutorul uniunii europene. As crea un corp al politiei care ar fi prezent la fiecare metru patrat a fiecarui oras si sat pentru ca coruptia si raul sa dispara cat se poate de mult. N.ar fi un comunism. Ar fi un semi-comunism. Ai avea voie sa faci ce faci si astazi doar ca legile sunt acum extrem de greu de incalcat iar cine intrazneste sa o faca va primii pedepse de neconceput, inclusiv cea cu moartea. As da un ordin ca ANAF-ul si celelalte institutii sa verifice averea fiecarui om care ar depasi o amumita suma. Acel om va intra la puscarie iar casa si averea va fi confiscata in totalitate. Cu ajutorul acestor averi as ofta sa ii folosesc mai mult in programe de remodernizare si repopulare a satelor uitate de lume sau a celor care au probleme teritoriale, cum ar fi cele care se confrunta cu inundatii si alunecari de teren. Sincer, pentru oamenii din parlamentul meu as ofta sa fie oameni cu studii si tineri. Vedem si noi ce efecte au mosnegii la conducere. Tineri, 25-30 de ani cu facultate si masterat, genii ai Romaniei pusi la conducerea diferitelor sectoare din parlament ar aduce un beneficiu extraordinar de mare. M.as asigura ca in 10 ani sa ajungem cat mai aproape de Germania, Franta, Spania, Italia, Anglia, Norvegia. Avem potential. Astea sunt doar cateva dintre planurile pe care as vrea sa pun in aplicare in cazul in care as reusii sa devin conducator al acestei tari.
O zi faina!

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"Sincer as urma parcursul lui Putin."
"M.as asigura ca in 10 ani sa ajungem cat mai aproape de Germania, Franta, Spania, Italia, Anglia, Norvegia."

WTF?!

"As da un ordin ca ANAF-ul si celelalte institutii sa verifice averea fiecarui om care ar depasi o amumita suma. Acel om va intra la puscarie iar casa si averea va fi confiscata in totalitate."

Pe ce motiv sa ajunga la puscarie si sa-i fie confiscata averea?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Sa ajunga cei care nu reusesc sa dovedeasca de unde au facut averea. Credeam ca se intelege de la sine. Despre Putin am spus, as urma exemplul său in ce priveste schimbarea constitutiei, am mentionat asta. Nu sa fac tot ce a facut el.
Asta cu 10 ani este iar un lucru simplu, n.am spus ca vom depasii acele tari, ci sa ajungem cat mai mult la nivelul lor. Uita.te drept exemplu situatia Germaniei Naziste. Ce situatie avea tara cand a preluat.o Hitler si la ce nivel a dus.o in doar cativa ani, inainte de a isi pune in practica dorintele expansioniste. Grei sunteti de cap unii dintre voi.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, suntem grei de cap cand auzim astfel de traznai. Sunt greu si de comentat, iar de inteles, imposibil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Este parerea ta. Uitandu.ma pe statisticile tale, in medie primesti un vot "eronat" la fiecare 15 "voturi inteligente". Asta spune multe despre capacitatea ta de gandire si exprimare pe forum.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"Uitandu.ma pe statisticile tale, in medie primesti un vot "eronat" la fiecare 15 "voturi inteligente". Asta spune multe despre capacitatea ta de gandire si exprimare pe forum."

N-are nici o relevanta, chiar ma mir ca primesc asa putine voturi "eronat" la cati analfabeti functionali sunt pe aici.
Dar daca asa s-ar determina inteligenta cuiva, daca ti-as da acum "eronat" la un raspuns ai avea un "eronat" la 6 "inteligente". Ce naiba te faci? Ar insemna ca esti de mai mult de doua ori mai prost ca mine?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Esti tu asa sigur ca nu te numeri printre analfabeti? Ai dat peste 700 de voturi, cine stie ce calificative ai dat pentru fiecare raspuns in parte. Eu ma opresc aici, nu are rost sa ne contrazicem pentru nimic. Nu mai fi nici tu atat de pornit din prima pentru ceva in ce nu te regasesti.

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La Partidul Globalist. Cred în globalizare.

| Werrich a răspuns (pentru sadrian46):

Aveti noroc, s-a infiintat VOLT Romania, un partid european pro-federalizare. Dar USR nu e globalist avand in vedere ca il imita pe En Marche al lui Macron?

| sadrian46 a răspuns (pentru Werrich):

Mersi bocu. Danke șion. M-am uitat acum pe situl lor. Un pic u-topiști, așa că nu mă avânt prea tare.

| Frank51 a răspuns:

Ca sa influentez evolutia lui.

| Werrich a răspuns:

Fara susținerea unui partid politic nu ai șanse sa iti faci o carieră politica.

| Yuoia a răspuns:

Am motive sa nu aderez la nici unul.

| goguPatent a răspuns:

As adera ca sa fac o schimbare, sa aduc ceva modern in politica... dar cand vad ca populatia romaniei voteaa psd si aur si pnl in asemenea procente... raman la treaba mea nepolitica

| Meme10Meme a răspuns:

Eu as adera la un partid pentru a incerca sa-mi fac o cariera politica. Eu sincer da. Dar nu prea ai cu cine. Singurul partid la care as putea adera este AUR-ul, la PSD si PNL in niciun caz. Iar USR-ul este un partid care nu-mi inspira deloc incredere... Daca as putea, as crea propriul meu partid dar nu stiu daca ar merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu aș adera.

| mihaela000ela a răspuns:

"Intrăm într’o cocioabă săpată în pământ. Aerul e acum înăbușitor. Vre-o trei reprezentante ale Evei stau de taifas. Poartă nume de un comic sugestiv: "Mița lui Chibrit", "Frusina lui Injugă Iapă", Lina lui Boroiu", etc.

– Ce mai e nou cu politica? mă întreabă una din ele. Am auzit că până într-o lună o s’a-vem război cu rusu – ci – că e foamete mare acolo, și au să năvălească hămeșiți pe capul nostru.

– Aș! intră în vorbă, zâmbind neîncrezătoare, Leanca a lui Anghimoft" – Rusu nu vine peste noi așa cu una cu două…. Știe el că nu-l așteaptă aici mare brânză… S’aude e drept de război, dar cu cine, nu s’a hotărât încă."(reportaj publicat de Ilustrațiunea Română, prin 1933.)