| CassiusAlexander a întrebat:

Salut. Vreau o părere despre situația aceasta. Un coleg de la muncă, mai nou care nu mă știe de mult, mi-a spus că "Nu-s de tine bluzele și cămășile astea, poartă și tu niște tricouri mulate".
Da, sunt un bărbat destul de în formă, de-a lungul vieții practicând tot felul de sporturi et cetera. De aceea a spus asta. Acum, voi ce ziceți? Credeți că dacă ai un corp ce este în general admirabil, iar aici mă refer indiferent de cine ești, nu restrâng discuția doar la bărbați, ar trebui "să îl pun în valoare"?
Personal cred că de multe ori arătând mai mult din corp arăți mai puțin din caracter. Un simplu tricou mulat nu mă face decât să arăt bine și atât. O cămașă bine aranjată poate exprima mai multe lucruri, o anumită seriozitate și un stil vestimentar distinctiv.
Nu vă întreb deoarece ma gândesc sa schimb felul in care gândesc, ci doar sunt curios de părerile voastre. Oricum, atât timp cât mă raportez la oameni ce nu sunt persoana iubită, vreau doar să fiu prezentabil, nu neapărat atractiv.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa porți ce îți place ție nu cum și-ar dori colegii tai. Haina se poarta și în funcție de personalitatea fiecăruia, dar unii cocalari nu cunosc acest concept.
Atât timp cât te simți tu ok, nu ar trebui sa te preocupe părerea altora, ci sa te îmbraci asa cum îți place ție, și te simți tu ok în propria piele.

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt de acord cu tine.
Dupa 20 de ani, o camasa e mult mai potrivita decat un maieu/tricou mulat, indiferent cati muschi ai.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pe mine mă deprimă în general mentalitatea asta, că dacă ai un lucru și nu-l arăți, e ca și cum n-ar exista și nu te poți bucura de el laughing.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Cred ca este invidios pe felul un care arăți fizic

Unde lucrez eu acum era un mos bătrâna si l-am intrebat pe el mai întâi dacă au nevoie de ajutor de bucătar si mi-a zi ca nu au nevoie bătrânul asta si apoi am dat sa plec si am dat fix de șefa la plecare dumnezeu mi-a scos-o in cale in momentul ala si m-a intrebat ce caut aici l-am zis dacă au nevoie de ajutor de bucătar si mi-a zis ce sti sa faci l-am zis nimic doamna mi-a zis cari ani am am zis 23 m-a intrebat cum ma chema l-am zis onur su r turc mi-a zis dacă am mai mult înainte unde l-am zis am lucrat in Austria la un restant 2 luni dar înainte de asta am lucrat o firmă de carne 4 ani jumate acolo taiam carnea si o ambalam si am lucrat in șantiere ai bici boy femeia a prins drag de mine eram sincer cu ia cu totul vedeam cu se uita cu sinceritate și zâmbesc mult la mine si acum imi pune mâna la currr uneori este nebună rău laughing)) i-am explicată ca nu-i bi e ce face nu înțelegelaughing)) ma loat ma primit la ia in bucătărie si ma învățată totul moșul ala ma invidiază mult pentru ca are vârsta si nu mai duce mult si îi iau locul probabil eu așa m-am gândit nu am zis asta bine înțeles așa ma gândeam eu in sinea mea nu ma suporta moșul deloc si nici nu i-am facut ceva sa zici mereu îl respect și ma comport frumos cu el el mereu este nesimțit cu mine i-am zis într-o zi dumnezeu nu doarme ma judeci fără să ma cunoști cu Adevărată parcă de atunci si mai revenit în loc să fim uniți el e nebun tipa la toți vb mereu numai cu aia nebun omul ce sa-i faci are 39 de ani

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Mai sunt si așa oamenii nu ai ce face așa este felul lor așa sunt ei rai cu cruzime nesimțiți

Stau si ma gândesc uneori in sinea mea chiar nu au nicio frica de dumnezeu chiar nu se gândesc in sinea lor Niciodată de ce sa-i faci rău altuia de ce să-l vorbește pe la spate numai minciuni de ce sa-i stric ziua lui omul asta azi de ce sa-i provoac răutate omul ăstuia chiar niciodată nu se gândesc oamenii ăștia ca dumnezeu nu doarme niciodată și îl vede tot ce fac ei nu-si pun nicio întrebare ba eu maine poimâine ma duc de pe pământul ăsta si tot raul facut la oamenii aia nevinovați care nu avea nicio vină cine îl va plăti

| Jus7t a răspuns:

Mi-au murit doi neuroni când când citit asta.

| eckblume a răspuns:

Https://youtu.be/4n4rBrs5-LY Intrebarea ta m-a dus cu gandul aici. Colegul tau vrea sa te vada mai bine conturat laughing
Fii prezentabil in continuare, poarta ce doresti, pune in valoare ce vrei.

| Cheo0S a răspuns:

Daca arati bine arati bine si in cizme de cauciuc cu salopeta sau costum e tot una.
Vad acelasi c@cat si cu hainele mulate si camasi, c0calar in ambele cazuri.
In ambele cazuri bombardieri umflati in pene ce se cred Mari ca poarta marimea S si sta mulata pe ei. Sau pitzi de le ies Putin suncilitele si vin la sala Mai mult sa si faca poze.

Poate imi place mie sa ma imbrac cam average.
Dar nu vad rostul la camasi, de abia gasesc tricouri pe marime apai camasi.

| InYourPants a răspuns (pentru Cheo0S):

Ce marime de liliputan ai de nu gasesti?