| anonim_4396 a întrebat:

Salut vreau sa imi cumpar un laptop ce ar trebui sa stiu cand mi-l iau adica camera, memorie de astea, funda si note

Răspuns Câştigător
| JuLien a răspuns:

Scuze nu m-am expprimat cum trebuie:(
cel pentru office:
http://www.pcgarage.ro/......00-213ghz/
pentru gaming alegi Acer-ul din linkul din postul anterior.
daca bugetul tau este mai mare desigur poti cumpara ceva mai bun din punct de vedere al performantei cat si al calitatii.

3 răspunsuri:
| JuLien a răspuns:

Depinde la ce vrei sa-l folosesti.
pentru gaming: cel mai important este placa video, apoi procesorul si apoi minim 2gb ram.
pentru office: un procesor minim dual core si 2gb ram (aici merge si o placa integrata)
daca vrei sa te ajut in alegerea unui da-mi detalii.
-care este bugetul tau?
-la ce il vei folosi? (gaming, editare video/photo, office, etc.)
-ai vreo firma preferata? (Dell, Asus, HP, etc.)
dupa ce-mi zici asta te pot ajutahappy
-

| JuLien a răspuns:

Uite ceva pentru o utilizare normala gen office, filme, navigare pe net si light gaming.
ceva mai performant:
http://www.pcgarage.ro/......nux-brown/
pentru gaming si ar trebui sa cumperi si o extensie de garantie la acest Acer (are doar 1 an) este maxim de performanta in acesti bani.
--dar ar fi trebui sa-mi raspunzi la intrebari ca sa te pot ajuta--
--da-mi un pm daca vrei ajutorul meu ca nu urmaresc intrebarile--

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am o Acer extensa 5235 o colega de-a mea a zis ca isi ia ca nu stie si vreau sa fiu atenta lla ce iau nu ca la mine memorie mica, nu are camera.