| anonim_4396 a întrebat:

Salut vreau sa ma apuc de învățat pentru carnet de conducere si nu stiu cu ce sa încep. imi puteți da un sfat cu ce ar trebui sa încep?
Am întrebat multi pr si mi-a zis alti cu chestionare alti cu semnele de circulație alti sa incep cu legislație rutieră mai mult m-a bagat in ceata. voi cu ce credeți ca ar trebui sa incep prima data?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Corect este sa inveti toata Legislatia rutiera, din scoarta in scoarta, fiindca numai dupa ce inveti toate legile si regulile de circulatie vei fi capabil sa rezolvi cele peste 3000 de intrebari si rapsunsuri, luand examenul.

Este exact ca la scoala, nu te poti duce la examen, daca nu ai invata toate lectiile, ca risti sa-ti pice ceva ce nu ai invatat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu legislația, clar.

| Furnicuta000 a răspuns:

Trebuie sa citesti cartea aia ca sa ai o baza teoretica? Cum sa fii sigur pe tine la chestionare daca tu nu citesti esentialul?

| norisorulpufos a răspuns:

Iesi din ceata cu scoalarutiera.ro