| ruby69 a întrebat:

Vreau sa mi reziliez contractul cu cei de la romtelecom mai am din contract pana in octombrie se poate?
In contract scrie big grinaca clientul solicita, inainte de expirarea perioadei limite,Contractul privind Pachetul de Servicii inceteaza si Clientul poate fi obligat la plata despagubirilor pentru incetare prematura.
Apoi mai jos imi arata un tabel cu :despagubiri inainte de termen
,, mai mult de 18 luni ramase pana la expirare:223.2 (asta insemnand lei cred)"
intre 13 si 18 luni -167.4
intre 7 si 12 luni - 111.6
mai putin de 6 luni- 55.8
Intrebare preturile astea sunt pentru a fi platite daca vrei sa renunti in perioada lunilor ramase? tnx

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Da, in caz ca vrei sa pleci mai repede de la compania respectiva, vei plati penalizare in functie de luniile in care te incadrezi.