| Sunflower1503 a întrebat:

Vreau sa va spun că eu până acum un an aveam foarte multa imaginație. Îmi veneau idei de lucruri, voiam să scriu melodii, sa scriu cărți. Totuși niciodată nu făceam nimic, deoarece sora mea mai mică nu mă lăsa să fac nimic. Mereu stătea pe mine și efectiv nu mă lăsa. După ce am mers la liceu m-am îndrăgostit de un băiat ce mă urăște. Mi am pierdut încet încet toată imaginația și cheful de viață. Odată din cauza că toată viața am făcut ce vroia sora mea, nu am fost liberă și nu am făcut ce am vrut, și nu am avut prieteni și a doua oară din cauza că m-am îndrăgostit de cineva care mă urăște. Nici acum nu sunt libera, când am timp sa fac ce vreau, nu știu ce să fac, nu mai am imaginație. Stau doar pe telefon toată ziua. Nici nu am prieteni. Ce sa fac, vreau sa am din nou chef de viață, sa am imaginație, sa am camera mea, sa am prieteni...

3 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

De ce sa te lași influențată de sora mai mica? de ce trebuie sa o asculți?
Refati viata și uita de trecut,părerea mea este că doar un specialist ar putea sa te ajute la problema ta,un psiholog o sa te înțeleagă cel mai bine dar trebuie să îți dorești și tu chestia asta,trebuie sa îl lași să te ajute, vorbește și cu ai tai, trebuie sa îl uiți și pe noul ală care te-a făcut să suferi, el pare să fie principalul motiv pentru starea ta deprorabila, daca poți muta-te in alta clasă sau mai bine in alt liceu și o sa poți scăpa de grijile astea.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Citeste o carte si nu mai da vina pe altii pentru ceva ce nu ai fost in stare sa faci. Doar nu te tinea sora ta legata de maini sa nu scrii si baiatul ala ce legatura are?

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Ar trebui să-ți formezi un cerc de prieteni. Cred că socializezi la liceu cu colegii și colegele.