| Nusuntcinecrezi a întrebat:

Salut vreau si eu semnificatia visului "om cu pelerina"?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

In vis sunt aduse in prim plan dorintele si temerile unei persoane.Pentru a putea interpreta un vis trebui sa tii cont de asta mai mult decat explicatiile pe care le gasesti pe internet pentru diferite lucruri aparute in vis.Cauta sa te cunosti mai bine pentru a putea descifra unele vise.

2 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Semnifica faptul ca ai visat. Nu exista conexiuni intre vis si realitate, nu te mai lua dupa toate articolele puerile de pe net. Nimic nu e real. Si eu pot sa scriu acum pe un blog ca inseamna ca vine ploaia dar asta nu inseamna ca asa e. In vis lucreaza subconstientul, deci poate tu te gandeai la ceva legat de ploaie sau haine etc.

| sublime89 a răspuns:

Nu are nicio semnificatie.