| onofrei89 a întrebat:

Are cineva vreo idee despre cum a fost construita Marea Piramida sau Templele Mayase(astia nici macar nu foloseau roata)?

3 răspunsuri:
| imortal a răspuns:

Esti tu asa sigur de ce foloseau ei sau nu... daca au reusit sa faca ceva la care noi ne stoarcem creieru sa ne dam seama "cum au reusit?, sau cu ce?" inseamna ca erau bine dotati... acum depinde cu c cu mecanisme, masini, etc, ori magie, ori *** facute pomana de cineva...

| onofrei89 explică:

Asa si eu ce am intrebat?oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba foloseau, un fel de roata mai patratoasa asa. puteau sa urce si scarile cu ea.