| PataOarbă a întrebat:

Salutare

Ce părere aveți despre bărbații care poartă bijuterii? E de prost gust să ai un inel de inox, o brățară din cauciuc și oțel inoxidabil și eventual un lănșior de argint - nu grosolan (nu ai bani să iei ceva scump, și acestea au un aspect plăcut la un preț relativ mic) sau "ori porți ceva de aur/argint, ori nu mai porți"? Cum trebuiesc asortate (că doar nu îți pui la o mână 10 brățări și un inel). Dacă îmi iau o brățară, pot purta și un inel la aceeași mână? Aș prefera mai mult răspunsuri din partea fetelor big grin

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Dupa parerea mea, conteaza mai putin ce porti, ci cum porti. Atitudinea este esentiala. Daca esti barbat si porti o bijuterie cu stil, cu clasa, cu demnitate, este foarte Ok, dar daca ai pus acele bijuterii pe tine si nu te caracterizeaza, nu te reprezinta, se simte din comportamentul tau, ca nu te simti bine in pielea ta, ca nu stii, cum sa te porti, atunci devii jenibil/penibil.
Trecem mai departe: sa zicem, ca faci parte din prima categorie si stii sa porti o bijuterie, chiar iti sta bine. Ok. Personal am o "alergie" la aur (galben, rosu) de cativa ani buni. Prefer bijuteriile din piele, argint, inox, plastic, lemn, etc. Si da, conteaza mai putin pretul, firma, important e sa arate bine, sa fie originale, sa aiba un design placut. Si da, poti purta pe aceeasi mana si o bratara, si un inel. Important e, ca sa se armonizeze cele doua, sa nu faca parte din povesti cu totul diferite.
Iar in concluzie, eu zic asa, poarta tot ceea, ce te face sa te simti bine, si lasa-ne cu parerile noastre, cu tot! Ce conteaza ce spun altii?! Tu sa fii fericit! Succes!

3 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Nu gasesc nimic rau in a fi baiat si a te accesoriza. Dar trebuie sa stii cum sa o faci cu gust. Cum ai spus tu, pare destul de okay si nu pare cocalaresc.

| PataOarbă explică:

Bineînteles că port o bijuterie care sa mi se potrivească happy Nu port o brățară de rocker dacă ascult alt gen de muzică sau un
inel grosolan (ghiul, inel lat de 1 cm etc) dacă am o mână mai subțire. Cum ai spus si tu NOname, cine face așa ceva are mari șanse să devină penibil. Așa e, nu prea contează ce spun alții. Pe mine mă interesa o părere generală. Merci.