| anonim_4396 a întrebat:

Salutare dragii mei! ce parere aveti de o relatie in care ea are 14 ani si el 20.si in care el a amagito ca o iubeste(cel putin faptele dau dovada) si s-a culcat cu ea,i-a promis marea si sarea,ea s-a atasat mult de el,il vedea si-l asculta doar pe el.el a izolat-o de prieteni,de familie o batea, o mintea, o insela dar in fata ei se jura ca numai cu ea se culca...deseori el o incerca spunandu-i ca o lasa ca se despart, iar ea il cauta, ea il suna ca nu putea fara el.si peste cativa ani ea il paraseste si el ajunge sa-si ceara iertare pentru tot si ea nu-l iarta.credeti ca intr-adevar el e vinovat? sau pur si simplu ea s-a tinut de el?

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Dupa descrierea ta, el are o personalitate de tip psihopat care a reusit sa o manipuleze psihologic si sa o victimizeze. Acest tip de personaj nu poate fi schimbat. A avut noroc cand a scapat de el. E grav ca incearca s-o ademeneasca din nou. Acordarea celei de-a doua sanse este cea mai mare greseala pe care ar putea s-o faca!

| darrio2007 a răspuns:

Asta se numeste corupere de minori.

| mona a răspuns:

Eu cred ca amandoi au avut partea lor de vina, el pentru ca nu a stiut sa respecte ceea ce are langa el[sa nu uitam violenta care spune tot despre el]atunci cand iubesti nu te comporti ca un animal iar ea a fost prea credula si prea iertatoare ceea ce nu i a adus nici un beneficiu... decat suferinta, ea poate sa cunoasca la un moment dat pe cineva care sa o iubeasca cu adevarat si sa se simta iubita dar el asa cum s a comportant cu tine asa va face si cu altele pentru ca asa i sta in caracter

| sonia1258 a răspuns:

Si tot ce facea el gresea stia ca ea il iarta, ea niciodata nu l-a parasit, mereu ii spunea adevarul.doar in ultima vreme il prevenea ca daca se mai intimpla ca o bate il paraseste, si el nu credea si asa a si fost. oare s-a purtat asa cu ea din simplu motiv ca nu a iubit-o sau pentru ca asa e el.insa des ii spunea ca o iubeste avea si grija de ea.si credeti ca in urmatoarea relatie a lui tot o sa fie agresiv? si cum credeti ce viitor va avea ea dupa asa experienta.p.s. Ea se simte foarte foarte vinovata de tot.