| Coraliá_4323 a întrebat:

Vara trecuta pur si simplu eram cei mai apropiati, ne spuneam totul, ieseam in fiecare seara pe afara, el ma intelegea cel mai bine. Intr-o seara, inainte de inceperea scolii am ramas singuri pe o banca retrasa unde ne-am sarutat in continuu, a fost superb, mi-a promis ca asa o sa fie mereu. De cand am inceput scoala nu am mai vorbit deloc, pe ym vorbim doar chestii de genul~Ce faci? Bine tu? bine~. Eu sunt in clasa a 7-a, iar el a 8-a si este amic cu o fata din generatia lui care vara trecuta se plangea ca nu o suporta. Se pare ca orgoliul nu ii permite sa "umble" cu o fata mai mica decat el, el fiind un baiat popular ce nu are decat 3-4 prieteni foarte increzuti, iar eu avand o gramada de prieteni de treaba si prietenosi.

Dupa ce am incercat sa uit de seara aceea, mi-am facut un iubit cu 1 an mai mare decat mine, este un tip ingrijit, dragut, de care m-am atasat foarte mult.
Nu stiu cum, dar cea mai buna prietena i-a spus despre noul meu iubit acelui baiat, iar el a facut o criza de gelozie as putea spune, mi-a spus sa ma despart de el ca nu este potrivit pentru mine, dar vaznd ca nu are nici un sens a facut rost de numarul lui si l-a sunat spunandu-i ca el este prieteul meu din vara. Cand ne-am intalnit intamplator pe afara a venit speriat la mine si ma intreb daca sunt bine, apoi mi-a cerut telefonul meu si fara sa fiu atenta mi-a sters toate numerele de baieti din agenda, nu stiu ce a insemnat gestul asta. Marea problema e ca noi nu vorbim deloc, dar el are apucaturile astea. Vreau sa il uit, dar nu reusesc.

Ce parere aveti? Eu una m-am cam saturat de figurile lui, dar cred ca il iubesc...

Răspuns Câştigător
| Alexu_6086 a răspuns:

Sincer nu aveam de gand sa iti raspund la aceasta intrebare pentru simplul fapt ca iei in considerare sa stai cu un "baietas" asa de posesiv si oarecum dus cu pluta. Esti tanara, poate chiar mica si ai tot timpul din lume sa te bucuri de viata. Nu iti strica tineretea/adolescenta cu un copilas fitos care isi pune prietenii inaintea ta, pentru ca tu esti clar pe locul 2 sau 3 sau care mai e liber. Gelozia asta stupida a lui, fata de o fosta prietena il face si oarecum periculos, nu ma refer fizic aici, ci prin faptul ca vrea sa iti complice viata degeaba. Ultimul rand al tau reprezinta iar un motiv pentru care ar trebui sa te desparti: "CRED ca il iubesc" - aici ai noroc ca nu ai stat atat de mult cu el incat sa zici direct "il iubesc". Parerea mea e ca ar trebui sa il suni pe tipul ingrijit mai mare cu un an ca tine si sa ii spui ca nu mai ai nici o treaba cu ala si ca vrei sa incerci sa ai o relatie cu el. Daca merge bine daca nu, nu dar nu te desparti de asta din cauza prietenasului din vara care nu merita atentia nici a unei tipe de a 5-a. Sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor.

4 răspunsuri:
| Coraliá_4323 explică:

Fundita pentru cel mai bun raspuns :*

| ThisIsME_7284 a răspuns:

Ou crede-ma ca a aiurea tare cu baietii incearca sa-ti zici tie ca nu te merita pe bune merge la mine cel putin a mers.Eram in love si se purta aiurea si ne-am desp si eu tot tineam la el a inceput sa faca faze isi punea poze la avtr si status gen te ubesc.(bineinteles ca nu pentru mN) nu iti zic ca e bine sa urasti sau sa iubesti e greu doar sa te decizi ce trebuie sa faci.Am incercat sa-l urasc crede-ma sa-l evit sa numai vb cu el si pan la urma m-am vazut din nou cu el ne intelegem bine acum dar eu numai simt nimic pentru el.Cred ca cel care are apucaturile acelea... e putin gelos orgoliul lui nu duce la nimic.Incearca sa vb cu el si sa-i reprosezi cu ce drept a facut asta. Eu l-am luat intai aiurea gen: Da cfyawn sau cand ma intrebare cf ii ziceam doar bine si nu-l mai intrebam u cf si se oftica
si asa il indepartezi si te indepartezi si u de el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi fata daca il iubesti spune chestia in fata lui

| FuckOut a răspuns:

In primul rand buna:*

Cred ca baiatul tau este un las. Nu poate sa iubeasca de fata cu prietenii. Spune ceva dar uita. Deabia atunci cand o sa isi dea seama ca e un gunoi te va aprecia.

acest tip de baiat nu merita nici bagat in seama