| Unuseranonim a întrebat:

Salutare dragilor, a invatat cineva spaniola? Sunt dornic sa o invat, dar nu de pe site-uri precum Duolingo. Daca ati avea o carte de gramatica foarte buna, de recomandat chiar si online as fi dispus sa dau comanda.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am învățat-o de mică, din telenovele. Ce-i drept nu știu chestii legate de gramatica acestei limbi dar pot să port o conversație în spaniolă cu cineva. Îți recomand să vizionezi și filme în spaniolă cu subtitrare în română și să fi atent cum sunt traduse cuvintele. Pentru gramatică îți recomand cărțile care au cele mai bune recenzii.