| mariamery a întrebat:

TPU vreau sa invat spaniola adica stiu sa vorbesc bine din telenovele dar vreau sa invat cu gramatica,vreau sa imi recomandati o carte ceva un site, ceva folositor.

4 răspunsuri:
| iza4ever a răspuns:

Http://bookcity.ro/......22324.html

Carticica aceasta o am eu. Este destul de utila si este de marimea unei carti de buzunar asa ca o poti lua cu tine oriunde.

Cuprins
Cap 1: Elemente de fonetica
Cap 2: Articolul si substantivul
Cap 3: Adjectivul
Cap 4: Pronumele
Cap 5: Verbul
Cap 6: Adverbul
Cap 7: Numeralul
Cap 8: Prepozitia
Cap 9: Conjunctia
Cap 10: Interjectia
Cap 11: Sintaxa propozitiei
Cap 12: Sintaxa frazei

Si un site daca vrei: www.livemocha.com... E destul de usor de utilizat.

P.S.: Totusi cred ca cel mai usor e sa inveti spaniola facand ore de spaniola la scoala sau meditatii. Eu am incercat sa invat spaniola si mi se parea foarte grea gramatica, dar cand am inceput sa o fac acum in clasa a9a...mi s-a parut atat de usor. Si lucruri care m-am chinuit o zi intreaga sa le retin, le-am retinut in 50 de minute. Dar in continuare iti recomand carticica de mai sus, este destul de utila.