| Shadow136o a întrebat:

Salutare oameni de pe TPU! N am mai fost de ceva vreme pe aici, mi era dor sincer.
Dar nu despre asta vreau sa vorbesc, mi-a venit în minte o nelămurire dacă as putea sa ii spun asa și as vrea sa aud părerile voastre.
De ce credeți ca oamenii se gândesc sa se ducă la facultatea de psihologie? Cam ce posibilități sunt? Pentru ca eu m-am gândit inițial ca persoana aia dorește sa facă facultatea de psihologie pentru a ajuta oamenii, dar pe de alta parte mi-a venit în minte ca poate...persoana aia face facultatea de psihologie ca să caute adevărul sau sa se cunoască pe el sau sa cunoască stările omului, sa știe tot ce tine de trairile omului. Dar dacă ar ști foarte multe adevăruri, n ar mai avea așteptari. Dar dacă va fi un om trist? Pentru ca vorba aia...adevărul doare.
Voi ce părere aveți?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 150 lei 50 min ședința cred că se câștigă destul de bine încât facultatea de psihologie sa fie căutată

| Freya1 a răspuns:

Facultatea de psihologie e grea,dar în acelasi timp dacă ești pasionat poate sa fie floare la ureche.
Pe urma, poți sa profesezi o perioada undeva, pentru cineva, pana deprinzi mai bine cum sta treaba iar după sa iti deschizi propriul cabinet.

Deci, ajuți oameni, înveți și tu lucuri ce te ajuta în viata și faci și bani după propriul program.

| Puscaion7000 a răspuns:

Sfatul meu este sa faci/ faceti ce anume va place, din placere pentru a ajuta oamenii in nevoie si a le intelege necazurile, si de a le fi sprijin celor ce cauta adevarul si relatii de interactiune cu lumea