| nico1996 a întrebat:

Hei! Am nevoie de parerile voastre! Am stat cu un baiat acum aproximativ 2 luni si ceva, am stat cu el o luna si cateva zile, insa noi ne cunosteam mai de dinainte.Totul a fost asa frumos la inceput, ne intelegam asa de bine, era minunat.Cand am facut o luna am petrcut o zi pe care nu o sa o uit niciodata. Apoi dupa 2 zile a venit la mine acasa, a decurs totul normal, si in seara aia cand a ajuns acasa pe mes mi-a spus ca vrea sa ne despartim.El imi mai batea apropou sa o facem.El ma cunostea foarte bine si stie ca nu sunt genul de fata care i cade in plasa din prima, si el mereu imi zicea ca de aia ma iubeste ca ma las greu.In ultima vreme el s-a schimbat, nu mai prea vroia sa iesim, iesea dar cu prietenii lui, m-a pacalit de 2 ori ca se desparte de mine, mi-a zis ca a vrut sa vada ce fac, sa vada daca imi pasa de el.Eu cand am vazut toate astea mi-am dat seama ca ceva nu e in regula, si nu am putut sa fac ceva cu un baiat care se purat asa cu mine il ultima vreme. Dupa ce ne-am despartit el a mai avut vreo 3, 4 prietene, da parca el era schimbat total. Eu sunt cu el in scoala si mereu cand il vedem era trist, nu avea chef de nimic, nu l-am mai prea vazut zambind cum o facea cand era cu mine, cand ma vedea se uita asa trist la mine, si o face in continuare.Cand il vedem pe afara cu prietena lui cand ma vedea se indeparta de ea, o lasa de mana, si se facea ca merge in alta parte. Nu mai vrea sa vorbeasca cu mine, nici nu ma saluta, insa el de fel e foarte glumet, si nu a ras de mine sau sa isi bata joc la scoala si multe altele cum face cu altele.El mi-a zis ca nu mai vrea sa vorbeasca cu mine momentan si nu stiu de ce, si ca poate pe parcurs va mai fi ceva poate. El a vrut sa i cunoasca pe ai mei, am cunoscut-o si pe mama lui si pe surioara lui, ne-am iubit mult si eu simt ca si acum tine la mine, insa nu stie ce i trebuie, ce vrea de la viata. Ce credeti?

4 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Aş zice că ceva i-a trecut prin cap şi a crezut că nu e vremea pentru ceva serios. Ori cineva i-a turnat vreo idee în cap...
Faptul că e trist şi că nu şi-a bătut joc de tine ca de altele înseamnă, cel mai probabil, că el chiar a ţinut la tine. Dar aşa, e cam greu să spun de ce a renunţat.
Mai aşteaptă. Când mai treci pe lângă el, uită-te insistent la el şi nu pleca fruntea în pământ. Urmăreşte-l. Poate îi atragi atenţia şi o să revină la tine, cine ştie.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca e nehotarat, inca nepregatit pentru o relatie.Nu constientizeaza efectul pe care-l au asupra ta actiunile lui. Poate ti se pare dificil acum, dar nu e pregatit pentru ceva serios, e ca un copil care nu stie ce vrea.Si singura care sufera esti doar tu.Hotaraste singura, daca merita sau nu sa treci prin asta. Spune-i ca acum te-ai hotarat tu sa pui capat unei relatii in care el vede doar o joaca.

| nico1996 explică (pentru Danut_Popa_1961):

El acum nu mai vorbeste deloc cu mine. El zicea prietenilor lui ca ''iubire la varsta asta'', si ca nu crede in iubire la prima vedere.Probabil asa e cum ziceti voi, inca nu e pregatit pentru ceva serios.

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru nico1996):

Tocmai de aceea nu trebuie sa te framanti.Sigur vei mai intalni asemenea situatii si e bine sa fi pregatita pentru asta.