| Ensiferum a întrebat:

Salutare preteni! Cum pot sa scap de viteza excesiva avand in vedere ca naveta si jobul ma preseaza sa fac asta fiind importante si 10 minute. Avand in vedere ca stiu care sunt factorii de risc si zilnic vad foarte multe accidente provocate din cauza vitezei excesive nu cred ca un psiholog m-ar ajuta.

4 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Cumpara-ti o bicicleta mai ieftina ca un psiholog. Ori pleaca si tu cu 10 minute mai devreme insa presupun ca ai incercat deja asta pff cine vrea sa se trezeasca cu 10 min mai devreme dimineata mai bine le lasam pe ultima suta pe toate ai?

| Ensiferum explică (pentru Bobby711):

Dorm 6 ore pe noapte abia mai am o ora pentru mine pentru mancat spalat, igiena.Sunt sofer de meserie nu am timp de biciclete

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Te poti apuca de consumat bauturi alcoolice in timpul sofatului; scurtezi timpul.winking

| Bobby711 a răspuns (pentru Ensiferum):

9Eh bicicleta a fost mai mult o gluma decat o sugestie stiu cum e sa stai zile la rand fara sa-ti faci orele necesare de somn. Nu mai esti om. Eu stateam si pierdeam timpul pe internet si prin cluburi si eram praf dar de tine ca muncesti ce sa mai zicem sad dupa 3 ore de condus eu deja sunt obosit. Acum m-am angajat si eu si mi-am facut un program serios si se simte diferenta de asta zic ca alea 10 minute nu conteaza cand ma trezesc mai devreme de dimineata sa nu mai alerg la munca. Oricum cu psihologul parearea mea e ca e pierdere de timp si bani. Nu e ca si cum mergi o sedinta si gata ei vor sa te tina cat mai mult posibil sa ia banutul. Trebuie sa faci cumva sa dormi mai mult eu eram foarte nervos cand nu dormeam ma certam cu toti etc stiam ca nu e ok dar na..nu o faceam cu intentie poate ca si mania asta a ta cu viteaza se trage de la oboseala.