| ursachy a întrebat:

Am avut un vis cum ca cineva apropiat a cumparat un paianjen (tarantula) de acela mare cu par, si la adus acasa si eu cum nu suport gandacii, paianjenii si altele dar in acelasi timp avand mila de ei. Paianjenu a scapat de sub control si ne chinuiam sa-l omoram iar dupa cateva lovituri a murit iar apoi, fiind foarte milos eu vroiam sa-l fi aruncat pe geam si sa scapam de el sa ramana viu, si plangeam si nu puteam sa ma mai opresc regretand ca a murit ca el oricum fugea si se ascundea. Stie cineva daca visul asta inseamna ceva?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da. Înseamnă că ai un subconştient jucăuş şi neliniştit.

| andrei a răspuns:

Te-ai gandit ca ai visat asta pentru ca ti-e frica de paianjeni? Adica din cauza fobiei tale ai visat asta si nu din alte cauze.

| alex0110 a răspuns:

Inseamna mult! Daca visezi ca omori un paianjen, vei avea foarte multe bucurii. Daca nu ma crezi, uita-te intr-un dictionar de vise. Poti cauta si pe internet un dictionar de vise. Este bine, nu te ingrijora.

Răspuns utilizator avertizat
| DorinaPaula a răspuns:

Poate in acea zi ai vazut un paianjen si te-ai speriat de el si de aceea ai avut acest cosmar.

| laryssa222 a răspuns:

Cateodata visele sunt viziuni dar cine stie? eu sigur nu.