| Laur0722 a întrebat:

Va rog ajutati-ma urgent! Am un scuter chinezesc rich motors mascot 4t 49cc si nu stiu ce ar putea avea, care e buba. Cand acopar sau strang tubul acela care iese din filtru de aer merge bine, porneste bine dar cand ii dau drumul nu se accelereaza decat daca o tin blana cateva secunde. Nu stiu ce ar putea avea pentru ca i am schimbat cdi cu unul sport, bobina tot sport carburatorul curat, filtrul de aer curatat...

Răspuns Câştigător
| LostInPark a răspuns:

Sa-ti zic.Aceeasi problema la un scuter motor 2T de data asta.Astupam filtrul de aer cu mana, aceleram, tragea benzina...luam mana de pe filtru de aer, acceleram si murea...
S-a dovedit a fi de la filtrele robinetului. Avea doua site, una prin care scotea aerul de pe instalatie si pe cealalta tragea benzina.
Mai cutata Jugler, garniturile sa fie etanse sa nu traga aer pe la furtunasele de benzina.Plutitoare, membrane, muzicute.

1 răspuns:
| Laur0722 explică:

Multumesc de raspuns. O sa incerc sapt asta!