| Hyung17 a întrebat:

Salutari, sunt eu un om mic fara putere, un sclav, de pe aceasta planeta. Cea mai mare dorinta a mea e libertatea, dar in aceasta lume nu mai se poate. Bani au devenit rezolvare pentru tot, asta inseamna ca bani = zeu. Cine are mai mult are mai multa puterea. Dar sa nu ne abatem de la principala intrebare.
E obositor sa traiesc.
A devenit fara sens acum 3 ani
Dar la inceput am incercat sa gasesc lucruri pe care sa le fac si dupa ce l-am facut, nu a mai ramas, doar imposibilitati.
Iar acum se agraveaza pe zi ce trece. Nu numai fizic, dar si spiritual Si oarecum simt ca sunt la limita puterilor, pana acum am tot luptat cum am putut si pentru ce am putut, dar acum ma lasa puterile si nu mai e nimic pentru care sa lupt... Si chiar daca ar mai fi, nu am atata putere
Ma gandesc la cum ar fi sa mor, dar nu vreau sa ma sinucid, sunt mult prea empatic ca sa o fac. Asa ca stau si nu fac nimic. Manc ca trebuie, in rest ma uit la filme ca sa nu ma mai gandesc la ce idiot sunt si ca inloc sa lupt eu renunt
Ce pot sa fac?
Nu mai vreau nimic, absolut nimic

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Pare o depresie.Si eu am la fel.

| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa iti faci un tel si asa vei sti ce ai de facut.
Nici eu nu am avut ce sa fac si eu am fost intr-o situatie similara dar mi-am facut planuri si ambitii.Cand eram cu fostul rostul meu era bunastarea "familiei" sa fie totul perfect din punctul de vedere a treburilor mele si sa reusim sa luam o casa a noastra si am implinit acest vis pana la jumatate adica eu voiam sa luam la oras el la tara si bla bla am stiut ca nu va mai merge relatia asa ca mi-am tinut ambitia si dorinta de al vedea pe el bine si am mai stat si l-am m-ai ajutat pana in punctul in care l-am vazut cu casa si l-am stiut bine apoi am plecat deoarece eu am avut alte planuri cu care el nu a fost de acord.
Acum telul meu este sa reusesc sa am un loc de munca deci imi ocup timpul cu interviuri si probe si sa imi strang bani din ce muncesc part time sau ....sa imi fac de chirie sa plec de la ai mei deci imi ocup timpul cu scoaterea banilor cautatul de chirii la pret mediu etc deoarece stiu de unde am pornit si unde sa ajung iar dupa ce imi gasesc chiria si etc am alt plan si apoi altul

| Victor453 a răspuns:

Majoritatea se simt asa (eu) dar urmeaza sfaturile lui Natalia

| Robert160 a răspuns:

Si eu la fel