| ioneldan a întrebat:

Salutt TPU! sunt baiat am 14 ani si fac 15 in decembrie. am inaltimea de 1.71 cm, anul trecut aveam 1.63 deci am crescut 8 cm am citit un articol pe internet ca baieti cand cresc cel mai repede in inaltime cresc 8cm-13 cm. oare mai am sanse sa cresc pna la 1. 85cm -190 cm? a mai fost cineva cu inaltimea asta la ani acestia? si la ce inaltime a ajuns? mentionez ca tatal meu are 1.80 cm! funda celui mai bun raspuns!

1 răspuns:
| PsihinG a răspuns:

Daca ai 14 ani cu siguranta o sa mai cresti pana la varsta de 18 ani. Nu in fiecare an vei creste cu aceeasi "viteza".
Daca vrei sa-ti depasesti tatal in inaltime apuca-te de baschet!
La 14 ani daca ai mai mult de 1, 80cm e o boala care se numeste gigantism, la tine nu e cazul.