| 1Q a întrebat:

Saptamana asat am racit si o inceput smai curga nasu eu am avut pneomonie si de cand am racit am inghitit mucozitatile nazale si am inceput sa tusesc mai ales noapte imi puteti spune ce sa fac casa scap de tuse...

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ar trebui sa te vada un medic, mai ales ca ai in antecedente o pneumonie.Ca remediu naturist pentru tuse, poti folosi sirop de ridiche neagra( scobesti o ridiche neagra dupa ce in prealabil i-ai taiat capacul, umpli gaura cu miere si dupa 4-5 ore bei siropul format) sau sirop de muguri de brad.

| ToXyC a răspuns:

Pai mergi la medicul de familie sa te consulte sau dac ai ceva mai grav te va trimite el la un specialisttongue