| sabrina89 a întrebat:

Se casatoreste prietena mea cea mai buna dar nu stiu ce cadou sa-i procur. Poate sa-i dau doar bani?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Un cadou se cumpara, se ofera, se primeste, dar nu se "procura"! Saraca limba romana!
On topic: In general, paleta de cadouri de nunta este destul de restransa si risti sa-i oferi ceva ce va mai primi in 3-4 exemplare. Chiar ca, mai bine ii dai banii si isi va lua ea ce crede ca are nevoie.

| onasis1961 a răspuns:

Păi dacă e prietena cea mai bună, ar trebui să ştii ce-i place cel mai mult şi nu are! dacă nu dăi bani şi vede ea ce va face cu ei!