| anonim_4396 a întrebat:

Se mai poate spune la 20 de ani ca esti copil? Sau adult in sensul adevarat devii doar dupa 25 cand atunci intelegi viata mai bine?

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Depinde de maturitatea de care dai dovada. Daca nu o ai, da, poti fi considerat cu mintea de copil si la 20 de ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Depinde de cum te comporți. Maturizarea intervine nu doar legată de vârstă, ci și de experiența de viață acumulată. Astfel legea în USA de exemplu te consideră adolescent până la 21 de ani, dar ai voie, permis de conducere de la 16. La noi e 18 ani.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Taica-meu e pensionar si tot minte de copil are.
Deci poti fi copil... Toata viata.

| oglindasultanului a răspuns:

Pai, unii cum implinesc 20 se asteapta sa fie tare mareti considerati, desi nu prea au maniere de aratat. Dar pe internet mai poti gasi si specimenele de 35 care se considera inca copii si nu le convine sa li te adresezi respectuos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din anumite puncte de vedere, da. Se ia in considerare comportamentul si statutul, dar mai mult comportamentul.
De exemplu, una dintre iubitele mele era foarte copilaroasa, desi avea 20 de ani. Si eu sunt copilaros dar si serios in acelasi timp, e un fel de mix tongue