| BomboDinCongo a întrebat:

Se spune că româncele sunt cele mai frumoase femei din lume. Și cred că e adevărat, fiindcă am călătorit prin toată țara și peste tot am văzut fete frumoase.Acum sunt mai puține, având în vedere că majoritatea fetelor frumoase când împlinesc 18 ani pleacă la export în Spania,Italia și se prostituează.
Dar nu înțeleg,dacă româncele sunt așa de frumoase,cum se face că vedetele feminine din România sunt niște pițipoance urâte,lipsite de eleganță. Uitați-vă la Inna,Alexandra Stan,Ruby, Anda Adam și la majoritatea cântărețelor.Sunt vulgare,chiar urâte,sunt false, lipsite de farmec.Nu sunt deloc naturale,la fel ca vedetele de carton: Sânziana Buruiană,Monica Gabor,Oana Zăvoranu,Raluca Pastramă, Bianca Drăgușanu.
Culmea e că mulți spun că astea sunt cele mai frumoase femei din România.Cu toate că multe dintre ele sunt bădărane, lipsite de feminitate.
Întrebarea care se pune e: Cum de au ajuns astea vedete?
Și care e cea mai frumoasă româncă celebră?

Răspuns Câştigător
| DjYeti a răspuns:

Pentru ca stiu ce sa arate populatiei ce le place sa vada: femei dezbracate peste tot.
Cea mai frumoasa romanca celebra? Nu cred ca exista asa ceva. daca imi areti o fata fara silicoane, botox si toate magariile de implanturi iti dau raspunsul la a doua intrebare

17 răspunsuri:
| heise a răspuns:

Cum au ajuns? Ca celalalte. Niste cunostinte, bani sau niste forme care sa atraga publicul. Ele stiu doar sa faca playback si sa zambeasca fals la camera. Stiu sa dea din buci si sa se dea cu o tona de machiaj, pe cand femeile cu frumusete naturala isi pastreaza spatele drept si merg inainte cu o reputatie de... doamne? Si nu prea ma intereseaza cu "cea mai frumoasa romanca celebra" si nici macar nu stiu care e.

| заяизмск a răspuns:

In ce tari ai fost tu? Spania, Franta, Anglia, Germania? Daca mergeai in Rusia nu mai publicai intrebarea asta;) Rusoaicele sunt cele mai frumoase, cum spune un prieten de-al meu care a fost acolo "cu cat sunt mai in est cu atat mai frumoase" sau "in Rusia nu trebuie sa intorci capul pe strada dupa o fata pentru ca o pierzi pe urmatoarea" Uite un link http://www.youtube.com/watch?v=mrY7SZeHfjk si uita-te la tot video, pana la capat. Ce alta dovada mai vrei? Miss Bulgaria 2013 http://3.bp.blogspot.com/......va-000.jpg si uite-o si pe a noastra Miss Romania 2013 http://tb.ele.ro/......omania.jpg http://image.stirileprotv.ro/media/images/680xX/Aug2013/61364511.jpg hai sa o pun si pe Miss Ukraina 2013 http://beautypageantnews.com/......2013-2.jpg si Miss Russia 2013 https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/......7005_n.jpg http://viola.bz/......a-2013.jpg Daca mai vrei alte dovezi, lasa-mi un mesaj;)

| h3r a răspuns:

Eu zic ca Andra e cea mai frumoasa. Cea mai simpla.
Cat despre celelalte... chiar vrei sa spun? OK spun. Majoritatea s-au lasat prin : "ma combin cu ala, fac bani, pozez acolo, apar la Tv, fac un scandal pentru Cancan si ma rezolv"...sau " iau un mos", asta ca sa nu o uitam pe Moni.

Aiurea si trist.

| h3r a răspuns:

Cred ca cineva ma urmarit pana aici cu scopul de a-mi da un vot nefolositor si eronat laughing.
Hmm, mult am gresit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toate romancele pleaca la "export", nu toate sunt curve.
Iar pentru intrebarea referitoare la popularizarea personajelor precum Bianca, Daniela, etc - SEX SELLS! Iar presa vrea sa se vanda (sau macar sa fie citita online).

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Româncele nu sunt cele mai frumoase femei din lume; chestia asta ţine de un patriotism cretin, pe lângă munţi, Nadia Comăneci şi Dracula mai băgăm şi faza cu muierile frumoase.
Gusturile diferă, dar îţi dau un exemplu: rusoaicele.
Alea da femei frumoase.

| xBya a răspuns:

Dar intrebarea e: prin alte tari ai fost? Sau te`ai plimbat pe cateva bulevarde si asa ai constatat? Eu sincer am calatorit si calatoresc destul de mult

| xBya a răspuns (pentru xBya):

Scuze, am apasat pe ceva din greseala. Ce vroiam sa zic e ca nu mi s`a parut ca fetele de acolo sunt nu stiu ce 'aratari' pe langa cele de aici.
Dupa parerea mea, cea mai frumoasa romanca este Madalina Ghenea si da, a facut o alegere buna plecand din tara asta. :) http://madalinagheneaofficial.com/photo.html

| BomboDinCongo explică (pentru xBya):

Așa,și care-i relevanța? ai intrat aici ca să ne spui tu cât călătorești? nu toată lumea o suge pe bani ca să își permită să călătorească mult ca tine.

| xBya a răspuns (pentru BomboDinCongo):

Mai, eu te-am intrebat daca ai umblat prin lume (macar intr-o tara, doua acolo), ca sa poti sa faci o comparatie. Ca asa si eu pot sa spun ca se zice ca strugurii albi sunt cei mai buni, dar sa nu fi mancat deloc struguri negri. Nu te mai ambala a proasta, ca n`am spus nimic cu ideea de a ma da mare sau a`i face pe altii sa se simta prost sau ceva. Pur si simplu am spus o parere.

| SasukeCS2 a răspuns:

Cea mai frumoasa romanca celebra este Antonia dupa parerea mea.

| valentinamarinamary a răspuns:

Da este adevarat poate femeile din Romania sunt cele mai frumoase dar pacat de frumusetea noastra.noi prin alte tari suntem vazute ca muritoare de foame si prin cea ce aratam prin caracter adica, devenim urate! Si ca sa ajungi vedeta in Romania bine, in afara daca muncesti cu adevarat la un casting atunci ajungi corect si pe munca ta dar de exemplu Inna ..crezi ca aia a ajuns vedeta ca o chinuie talentul? Cine naiba stie cate a patimit si cate realtii a avut sa ajunga asa!

| valentinamarinamary a răspuns (pentru valentinamarinamary):

Pentru mine cea mai frumoasa vedeta sau eu prefer trei Adela Popescu, Andra, Alina Eremia!

| tibyramos a răspuns:

Cand se face o asa statistica ea nu cuprinde numai VEDETELE ci si femei de rand

| yuukary a răspuns:

1.cu bani sau si-o trageuau cu unu si cu altul
2.ori ce fata celebra printre prieteni romanca din sange si frumoasa in trup (unele) daca nu in sufllet caci ala iti da feminitate

| infamy a răspuns:

Pai Antonia.

| EmmPreda a răspuns:

Adevarul e ca sunt femei frumoase in Romania.dar nu stiu sa se pastreze natural..mai simpla si mai modesta e mai bine... cele care au ajuns asa.gen bianca dragusanu au fost obsedate de lucruri noi si de machiaje si cu cat erau mai frumoase cu atata vroiau mai mult.dar din pacate au ajuns f urate daca te uiti printre femeile simple observi ca sunt mult mai frumoase decat toate vedetele.