| TrenteWerty a întrebat:

Shazam, aplicația care recunoaște melodii, are rival?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu este vorba de rival, ca nu o mai foloseste chiar asa de multa lume.

Exista si diverse extensii, la browserele de internet, pentru a putea gasi melodia si fara sa o redai in exterior, direct din browser.

| dannyel86 a răspuns:

Mai exista aplicatii, dar nu la fel de bune. Oricum, chiar si Shazam mai da erori uneori (nu le stie el chiar pe toate). Am gasit melodii cu alte softuri de recunoastere audio, pe care Shazam nu le identifica. Dar se poate afirma ca e cel mai popular si cel mai utilizat din lume.