| AvalohAlyn a întrebat:

Si voi vreti o lume MAI BUNA?
Cum putem avea una?

5 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

De vrut vrem, dar nu se poate, deci ne multumim cu ce avem.

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu putem, pentru ca fiecare se vede pe sine, fiecare este propriul lui dumnezeu. Trebuie sa ne dezbracam de noi insine si sa ne revarsam ajutorul in vietile altora. Dar cand domina filosofia ''Al meu, doar al meu'', nu vom ajunge prea departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te poti face singur fericit. Dragostea se face-​n minim doi, / E secret, ramane intre noi! big grin
Dragoste =Fericire
Dar din dar se face rai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O utopie este cam greu de îndeplinit când toți din jurul tău au aceeași putere ca și tine, dar perspective diferite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie pus in izolare cine trebuie, adica periculosii astia care folosesc comunicarea sa cauzeze incurcaturi si razboaie.