| anonim_4396 a întrebat:

Putem face o lume mai buna aici pe Pământ? Cum?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum e lumea mai bună? Bună din ce punct de vedere? Cum evaluezi bunătatea lumii?

| halogen001 a răspuns:

O lume mai buna se poate face cu stiinta si munca. Cu povesti si ritualuri primitive nu se face nimic.

| StrongHeart a răspuns:

Fiecare din noi e o rotita la un mecanism foarte complex intr-un Univers foarte complex.
Orice om are libertatea de a alege daca lucreaza pentru construirea si repararatia sistemului sau daca contribuie la distrugerea acestuia.
Cum? Tine de fiecare cu timpul alocat si cunostintele acumulate ce aport poate sa aduca.
Regula de baza a vietii e sa nu fii ignorant si totul vine de la sine.

| TheStrategist a răspuns:

Am putea dacă am vrea mai mulți