| bogdancatalin357 a întrebat:

So,am fost cu un prieten la niste cunostinte d'ale saledestul de mudeste din punct de vedere material, insa oamenii aceia stiau sa se bucure de orice lucru marunt si sa traiasca fiecare minut din viata in toata splendoarea lui. oare in toata fuga aceasta dupa bani nu uitam lucrurile cu adevarat importante si uitam sa ne bucuram?!

1 răspuns:
| Psihedelic777 a răspuns:

Cu siguranta prietene.Acum nu ne mai putem cunoaste pe noi insisi(noi ce adevarati, spirituali) si suntem prea preocupati de moda, de bani de alte chestii de care nu ar trebui sa ne atasam.Trbuie cum ai spus ca faceau acei oameni, sa te bucuri de fiecare clipa(asta inseamna si meditatia de fapt) si sa preciezi totul.Bafta