| aligabriela a întrebat:

Sotul meu a cumparat in Februarie un calculator la mana a doua si are instalat Windows 2000 si internet explorer versiunea 5 ( antic ). Procesorul este de 1ooo si ceva, iar memoria 526. Luna aceasta ne-am facut abonament telefon cu internet. Internetul nu functioneaza. Am intrebat la firma (vodafone ) si ni s-a spus ca sistemul nu este compatibil. Trebuie sa instalam Windows xp. Problema este ca nu stiu cum sa fac. Am intrat pe google si am inteles ca se poate face cu CD bootabil cu Windows xp, dar mai intai trebuie sa-mi slavez driverele. Eu nu am CD cu drivere. Sunt incepatoare in notiuni de calculator si v-as ruga ( daca puteti si aveti timp ) sa ma ajutati si pe mine. In Ianuarie am venit in Germania si locuiesc aici. Nu cunosc pe cineva care sa ma ajute. Nici limba nu o stiu prea bine. Urmez un curs de limba germana. Pentru mine este important sa am internet, asa pot sa vb. cu familia mea din Romania.Adresa mea de E-mail este aligabriela@yahoo.com

Răspuns Câştigător
| kllass a răspuns:

Citeste aici Gabriela http://graficanti.page.tl/Download-Windows.htm, pina in josul paginii.Asa se instaleaza Windowsul.Cit despre drivere trebuie sa stii ce fel de placi ai, placa de baza, placa video, placa de sunet, etc.Ar trebui ca sotul tau sa desfaca calc. si sa citeasca ce fel de placi ai. Dupa, aduci driverele le salvezi pe un cd si dupa reinstalarea wind. le pui la loc.Pentru a intra in bios uita-te aici cum http://fiieficient.com/......acking-pe/ sau citeste si aici http://fiieficient.com/? s=bios nu stiu exact ce fel de calc. ai. E putin complicat la inceput (prima data)dar dupa...Vezi ca nu e de ajuns sa scrii wind. pe cd trebuie sa-l faci bootabil.Bafta.

3 răspunsuri:
| mirella25 a răspuns:

Buna, te ajut eu dar lasa-mi un mesaj privat cu id-ul tau de messenger. Te pup

| elisa_2627 a răspuns:

Te pot ajuta prin intermediul unui expert in calcularoare. Voi da ID-ul tau si el va lua legatura cu tine! In acest moment i transmit mesajul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ajut eu sunt expert dar trebuie sa ma platesti nr.meu 0753113555