| nicoleta_7250 a întrebat:

am si eu o problema, mi.am bagat "windows xp home edition"si nu imi functioneaza internetul,am descarcat drivere pentru internet pe alt calculator dupa aceea, pe cardul de la telefon si dupa aceea la mine in calculator si nu functioneaza...va rog sa ma ajutati

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Te duci la un prieten cu o cheita usb si descarci programul asta
http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/net_down_ro.php
Apoi o bagi in portul usb de la tine si instalezi driverul care trebuie pentru retea.

Succes!

| mihai69 a răspuns:

La fel cum ți-am răspuns deja dincolo:
( http://www.tpu.ro/......descarcat/ )
Dacă ai fi spus tipul plăci de bază (dacă are adaptorul de rețea integrat) sau al plăcii de rețea, poate ai primi ceea ce ai nevoie.

| horia2012 a răspuns:

Vezi ce placa de baza ai si cauta "LAN Driver" pentru modelul tau de placa si pentru XP.

| hp8510p a răspuns:

Daca ai descarcat niste drivere la intamplare e normal sa nu mearga! Trebuie sa stii modelul exact al placii de retea, te duci pe site-ul producatorului si descarci driverul dedicat pentru acea placa de retea