| ionutbata a întrebat:

Spuneti glume interesante fara prostii happy big grin

2 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

La 'olimpiada de vara' un student in pragul repetentiei este intrebat de ilustrul profesor de matematica Grigore Moisil cate becuri sunt in clasa iar studentul raspunde:
- 10!
Profesorul zice:
- Te-am pacalit, sunt 11, pentru ca mai am eu unul! Ne vedem la toamna!
In toamna, profesorul il intreaba din nou cate becuri sunt in clasa iar studentul raspunde
- 11!
Profesorul rade fericit si ii spune zambind:
- Te-am pacalit si de data asta, pentru ca sunt 10! Eu nu mai am becul la mine!
... Studentul, si mai fericit, raspunde:
- Da! Dar am adus eu unul la mine de acasa! Asa ca sunt 11!

Un tip sta pe malul Marii Mediterane si tare ar vrea sa inoate... Ceva mai departe vede un copil; merge la el si-l intreaba:
- Auzi, pustiule... sunt crocodili in apa asta?
- Nu, domnule, nu sunt!
Bucuros, omul sare in apa si incepe sa se balaceasca... In foarte scurt timp -insa- niste umbre infioratoare se indrepta spre el... Ingrozit, se precipita spre mal, unde merge direct la copil si-i spune:
- Ma' copile, sigur nu sunt crocodili in apa asta?
- Nu nene! Ti-am mai zis ca nu sunt! Pentru ca se tem de rechini!

| 8mariastar a răspuns:

Intr-o zi sotia cauta disperata prin biblioteca.Sotul,trecand pe acolo o intreaba:
-Ce cauti draga?
-Cartea aia "Cum sa traiesti 140 de ani".Ai idee unde ar putea fi?
La care sotul raspunde:"Am aruncat-o:incepuse s-o citeasca maica-ta!

Un barbat ajunge la D-zeu si-l intreaba:
- Doamne, de ce ai facut femeia atat de frumoasa?
- Ca sa te poti indragosti de ea.
- Si de ce ai facut-o asa de buna?
- Ca sa te poti indragosti de ea!
- Dar, Doamne, de ce ai facut-o asa de proasta?
- Ca sa se poata indragosti de tine!

O femeie goala se priveste in fata unei oglinzi si ii spune sotului:
- Mi se pare ca arat groaznic, asa de grasa si plina de riduri... Am nevoie de un compliment...
- Ai o vedere extraordinar de buna!

Un tată află că fiica sa este gravidă în luna a cincea.
- Tîmpito, o ceartă el, unde ţi-a fost capul
- Sub volan, tată, spuse ea.

http://www.razicunoi.net/bancuri/
aici ai bancuri cate vrei