| nicus0r a întrebat:

Spuneti-mi 10 defecte pe care lear putea avea un om.

Răspuns Câştigător
| RoxanaM a răspuns:

Eu traiesc pe principul : Defectele sunt perfecte.
De ce? pentru ca un om cu defecte e pur simplu el, nu exista om fara defecte, toti avem un numar infinit de defecte pe care unii le vad alti nu.
De exemplu multe fete vor sa para perfecte : machiaj excesiv, isi aranjeaza parul in asa fel incat sa nu le stea niciun fir aiurea, sunt obsedate ca sunt grase chiar daca nu sunt.
Cele mai multe defecte si le gasesc fetele, sunt obsedate de cum arata, tinuta, par, vor sa para deosebite, rafinate dar pe de alta parte injura ca la usa cortului fapt care scad mult in ochii celorlalti.
Degeaba esti frumoasa si impecabila, cand deschizi gura strici tot.
10 defecte sunt : minciuna, barfa, ipocrizia, negativismul, prostul gust, injuriile adresate cuiva, vulgaritatea, nesimtirea, aroganta.
Sper ca ai inteles unde am vrut sa bat.

1 răspuns:
| Gentiana a răspuns:

Fiecare are cel putin un defect, e imposibil sa gasesti om perfect.Ba vezi un om lacom, zgarcit, ba femei care barfesc la colt de strada, sa stii ca si astea sunt defecte de caracter. Dar poti avea ate defecte cum ar fi defecte fizice dar si psihice.