| Sylvy13 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cuvinte care rimeaza cu real. fundita pentru cele mai multe

Răspuns Câştigător
| Glamour612 a răspuns:

Pailaughing real:
~appeal
~ardeal
~cereal
~deal
~ireal
~predeal
~feal
~liceal
~ideal
Atatea mi.au venit in minte, care sa existelaughing

6 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Stendhal (este un scriitor), canal, banal, tambal (instrument), voal, penal (Codul Penal sau dosar penal)

| Corina a răspuns:

Revin cu alte cuvinte care nu sunt neaparat intr-o ordine: areal, boreal, ireal, nereal, suprareal, floreal, deal, ideal, liceal, postliceal, ogheal (regionalism), abdominal, absidial, abisal, comercial, cauzal, actual, cultural, naval, adverbial, adjectival, substantival, apozitional, cauzal, aditional, spatial, framatical, focal, industrial, moral, amora, imoral, normal, anormal, encefal, animal, constitutional, antigripal, antiviral, guvernamental, social, antisocial, anual, artificial, artizanal, arsenal, audiovizual, axial, aval, bestial, bianual, etc. Iti dau mai jos link-ul:
http://www.rimeaza.org/rime-real.html

| lonelyy7 a răspuns (pentru Corina):

Urat dac ai nevoie de site la un cuvant asa banal precum real e ireal cum sa cauti pe net sunt dependent de rime independent ma bazez doar pe mine daca cineva crede ca ma ntrece alea s filme n fine am plecat de la cuvantu de baza si dupa poate crezi ca i falsa capacitatea mea de a rima curg cuvintele pe foaie ca pe deal de al meu cap mi e teama pentru ca i catastrofal cata strofa le pot scrie celor care incearca sa ma conteste trec peste orice teste te stresez ca rimez? sincer nu mi pare rau ca s amar si tot rimeaza cu real chiar daca nu vizual sunt exceptional abuzez rime parca i personal dar deja stam prea mult la TRONCaneala si nu mi ai picat cu TRONC ma rog sunt constient ca asta n a fost dialog ci mai degraba monolog

| Glamour612 a răspuns:

Ms pentru funditahappy:*

| alyloveslife a răspuns:

Banal, ideal, accidental, amical, adjectival, anormal. P. S:nu stiu sigur daca rimeaza toate big grin

| lonelyy7 a răspuns (pentru alyloveslife):

Rimeaza toate, la adjectival e uratel ca are acel ''dj'' care face putin mai lenta pronuntia si pierde putin din rima, tot rimeaza, dar celelalte cuvinte mult mai bine