| sweetylove a întrebat:

Spuneti'mi si mie va rog niste statusuri mai triste [dar nu de dragoste ] (dau fundita:*)

Răspuns Câştigător
| lololooo a răspuns:

Http://www.intelepciune.ro/......e_102.html

Te incearca sentimente triste? Daca esti trist si vrei sa le arati celorlalti ce simti aici ai mai jos cateva statusuri cu mesaje triste si de stare apasatoare. Aceste statusuri triste sunt cat se poate de noi si sunt pentru toti cei care se simt in acel moment al vietii cand sunt pusi la incercare de aceasta si ca tristetea le apasa sufletul. Poti folosi aceste statusuri cu mesaje de tristete pentru a ii face pe ceilalti sa iti inteleaga supararea si indignarea. Poti sa exprimi si sa te faci inteles prin aceste statusuri triste originale si noi, poti alege sa te exteriorizezi in acest fel. Foloseste statusurile actuale si originale propuse de noi, daca simti ca sufletul iti este incarcat de tristete si incearca sa fii in acelasi timp optimist!

Iata statusurile cu mesaje triste propuse de noi, care speram ca te vor ajuta:

- Acesta este momentul in care speranta moare, iar cosmarul incepe!
- Aerul din jurul meu e greu ca intr-o cusca si ma simt ca prins intr-un camuflaj al minciunii.
- Ah viata
! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar azi mi-am dat seama ca degeaba sper… va fi la fel ca ieri sau poate mai rau…
- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… dar le-am pierdut… soapta lui a trecut pe langa mine furata de un fulger…
- Am invatat ca dureaza ani sa cladesti drumul spre speranta si doar intr-o zi poti sa-l pierzi!
- Am mai pierdut inca o clipa, speranta… am pierdut ce credeam ca este mai bine pentru mine… sunt condamnat la indurare…
- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… si nu arat nimanui tristetea din sufletul meu!
- Apreciem lumina pentru ca am fost in intuneric prea mult timp, dar de ce daca ai intrerupatorul in mana nu-l folosesti si tii lumina stinsa in continuare?
- Aripile ce mi le-ai dat mi s-au frant, iar acum sunt condamnat sa traiesc iar pe acest pamant…
- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor ce vor urma…
- Cea mai calda amagire are cel mai rece sfarsit!
- Cum este mai bine? Cu minciuna care ne zambeste fals sau cu adevarul care lacrimeaza sincer?
- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu indraznesti?
- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, speranta mea s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu!
- Doare atunci cand spui adio unui sperante la care ai visat, dar si mai trist este atunci cand stii ca lupti pentru ceva ce poate nu vei avea niciodata…
- Este foarte greu sa te schimbi, dar si mai greu cand incepi sa-ti dai seama ca sunt sanse mult mai putine ii a schimba ceva in bine pentru viata ta!
- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este stins / Inima
imi e strivita / Si speranta naruita!
- Ma simt ca prins in lanturi si simt ca nu ma pot elibera oricat as incerca…
- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca speranta noastra a apus…?
- M-am asezat pe genunchii nesigurantei vietii mele…
- Mi-ai vazut zambetul pe undeva? L-am pierdut aseara odata cu speranta de a te avea.
- Nu merita sa plangi pentru nimeni, caci cel care merita cu siguranta nu te va face sa plangi niciodata!
- Nu plange pentru cineva care nu ar plange dupa tine si nu te bucura pentru cineva care nu s-ar bucura pentru tine!
- Nu te mai pot pretui pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.
- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in nimic…
- OFFLINE pentru speranta…ONLINE pentru lacrimi…
- Pentru a da gres trebuie exercitiu… insa pentru a castiga
trebuie si mai mult exercitiu…
- Promisiunile sunt fulgii de nea… coboara usor si te fac sa tremuri de placere, iar apoi se pierd si se topesc…
- Speranta e zgomot, e suferinta, speranta este acea melodie trista pe care o cant si o astept mereu.
- Speranta intr-o viata mai buna incepe cu un zambet, continua cu un mult asteptat succes si se apoi termina cu un cutit infipt pe la spate…
- Trec peste tot cu un zambet, nu e nevoie sa plang, un fleac e mai important decat situatia aceasta.
- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste nedreptate nu pot sa trec decat plangand.
- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio speranta, macat tu sa traiesti bine!
- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.
- Vrei sa stii daca sunt bine? … Da, sunt bine, dar sa stii ca ma prefac si mai bine…

1. Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea…

2. Nu rascoli cenusa trecutului
Ce vor iesi scantei
Care te vor arde!:((

3.cand te-am cunoscut mi-a fost teama sa te plac…cand te-am placut mi-a fost teama sa te iubesc…cand te-am iubit mi-a fost teama sa nu te pierd…iar acum cand te-am pierdut,mi-e teama ca nu te voi mai avea niciodata.

4. in ziua in care te- ai nascut …….a plouat, Au fost lacrimile lui dumnezeu………care a pierdut cel mai frumos inger pe care il avea.:((

5. viata este frumoasa… merita sa mori…

6. imi va fi dor…
imi va fi rece…
dar timpul nu va vindeca…
ci doar va trece… :(

7. Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare …

8. Sick of crying … tired of trying … Yes! I`m smiling… ! But inside… I`m dying …

9. Pamantul e acoperit de cioburi…
Dc?
S-au rupt portile cerului,au cazut ingeri si s-au spart in mii de bucati!
Dc?
Pentru ca distanta de la cer la pamant e prea mare chiar si pentru ingeri….
Dc?
Pentru ca nimic nu e destul de aproape
Dc?
Ca sa speri mereu…ca sa nu fii multumit niciodata
Dc?
Pentru ca realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe kre til eai facut…
Dc?
Pentru ca lumea nu e "imperfecta" ci rea pur si simplu…
Dc?
N-ai intelege…
Dc?
Pentru ca cei buni nu inteleg raul…lumea a devenit rea din cauza celor rai.A fost de ajuns o singura samanta de rautate ca ea sa se intinda pe tot pamantul…
Dc?
Pentru ca rautatea e o buruiana,creste peste tot,fara sa aiba nevoie de ajutor si nu moare niciodata.
Dc?
Pentru ca numai in povesti binele invinge raul…
Dc?
Pentru ca imaginatia e sg loc in in kre oamenii buni inving raul…oamenii buni nu inceteaza niciodata sa viseze
Dc?
Pentru ca altfel ar muri……
Dc?
Costiinta victoriei finale
a raului ucide
Dc?
Da…DC?
Nu stiu,nu stiu nimic…ma invart printre ganduri, amestec caut cu disperare ceva….dar nu stiu ce gasesc .gasesc totul.,dar e nimic.ma nasc si mor in fiecare clipa.vreau totul.dar nu stiu ce vreau….nu inteleg si dc vreau.stau pe loc dar alunec in gol.o parte din sufletul meu trebui sa se nask ink….o parte…. a murit.sunt satula de tot….e prea mult,dar nimic numi ajunge,numi ajung eu mie.la un moment dat unui "de ce?" i se raspunde "nu stiu"
Tu cum esti?
Eu?
Da.Te afli printre oamenii buni sau rai?
Eu….eu incerc sa ajung printre cei rai….
Dc?
Ca sa nu mai doare…
Ce?
NIMIC….TOTUL….

10. "am o viata de trait
si in lacrimi am iubit
am plecat si tine minte
nu iubi fara cuvinte " :X

1) Citeste acest status de despartire pentru ca ai fost prima mea iubire si am vrut sa te fac fericit, iti doresc sa ai parte de toata suferinta mea si sa o traiesti inzecit …

2) Se prelinge o lacrima din ochi … si nu inteleg ce e cu mine … stiu doar ca mi-e tare dor de tine …

3) Nu-mi doream sa simt iubirea…acum o am in gand…in final ramane amintirea…risipita-n vant :(

4) Urechea unui ac este destul de mare pentru doi prieteni; lumea e prea mica pentru doi dusmani …

5) Mai bine ros de lanturi … decat de remuscari …

6) Iubire pierduta… dragoste nemaivazuta… putere deplina… si un sentiment deplin de…… singuratate…

7) Nu imi dau seama prea bine daca sentimentul pe care il incerc gandindu-ma la tine este regret pentru tot ceea ce am pierdut sau nostalgie pentru timpul… pentru etapa din viata care a trecut…

8) In ziua care te-ai nascut era urat tare afara si ploua, dar plangea cerul ca a pierdut un inger :(

9) Cel mai rau… ma doare faptul ca ma doare… :(

10) Nu pentru acum, nici pentru candva… ci pentru atunci… cand ma vei uita!

http://www.statusuri.name/statusuri/triste

1. Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candava tu erai totul .

2. Un minut mai vreau sa te vad………inca un minut sa te strang in brate….inca un minut sa te sarut…….dar am o rugaminte.ramai langa mine toata viata ca nu mi-ar ajunge 3 minute sa iti spun TE IUBESC

3. your touch, your taste,
your breath, your face,
your hands, your head,
your sweet, your love,
your teeth, your tongue,
your eye, your mine
your lips, your fine
you\’re heaven on earth !

4. scuza-ma ca te iubesc….iar daca ma scuzi te rog dami un Buzz…daca nu atunci….TE IUBESC!:x

5. Imi pare rau c-am fost a ta,
Inima ta nu ma merita,
Plangeam dupa iubirea ta;
Dar tu erai cu-altcineva….
Imi pare rau c-ai fost al meu
De mult te-am scos din gandul meu
Ma doare ca nu m-ai crezut
E prea tarziu,tu m-ai pierdut…

6. te iubesc in vis. te iubesc in scris. te iubesc mereu… pe cuvantul meu:X

7. dc iubim pe cine nu trebuie…dc suferim pentru cineva care nu merita…DE CE….

8."Poate pentru lume esti o singura persoana,dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume…:X"

9. The day I will stop loving you, is the day when I close my eyes Forever …!

10. unde dragoste nu e FACETI!:

Funda ?:x

3 răspunsuri:
| lololooo a răspuns:

Merci de funda :*.

| BiScUiThEeEeeEeEE a răspuns:

Unt doar o masca creata pentru altii, perfectionata pentru mine. Acum nu mai stiu daca eu sunt eu sau daca sunt ceva inventat de mine

Zambete. Priviri desprinse din vise. Inca mai sper la cele promise. De ce imposibilul nu este permis? De ce imi doresc doar ce`i interzis

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

Ai incercat site ul http://ymstatus.com ...sau http://www.yahoostatus.ro/statusuri-triste.php

| sweetylove explică:

Npc:*