| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi v-a rog, cum se repara chipset-ul(cipul)? Stiu ca se incalzeste, da nu stiu precis cum. Vreau un raspuns concret, cum, cite minute se incalzeste, ce fel de lipici punem pe el? Trebuie lasat sau nu sa se raceasca dupa incalzire?

1 răspuns:
| HidroGeNn a răspuns:

EL se incalzeste incontinu, daca ai protectie in bios la temperatura se va restarta/opri automat. Ca sa nu se mai incalzeasca, daca ai radiator(racitor) pe el il scoti si pui pasta termica pe care o cumperi de la service-ele de calculatoare costa cred vreo 10 lei spor la treaba