| MisticBoy a întrebat:

-Buna TPU! Am si eu o mare problema la Pc meu.Cand ma joc mult vreo 2 ore asa is in jo se incalzeste in spate la unitate centrala si scoate in agomot cand se incalzeste trebuie sa il las sa se raceasca si pe urma tot asa face.Nu stiu ce sa fac in privinta astathinking Va rog mult care se pricepe si care a mai lucrat la Pc sa imi dati un raspuns bunwinking! Fundita big grin

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Cooler-ul de la sursa e dus. Schimba-l cat mai repede, altfel risti o paguba mult mai mare. Cauta sa cumperi un cooler pe rulmenti(ball bearing), nu pe bucse(sleeve bearing) care sunt foarte proaste.

1 răspuns:
| dmdany07 a răspuns:

Daca se incalzeste inseamna ca nu e bine aerisit si probabil coolerul scoate zgomotul ala, la placa mea video mai veche dupa ce jucam o perioada zici ca statea sa decoleze unitatealaughing. Desfa carcasa, curat-o de praf( cu grija sa nu strici componentele), vezi daca ai ventilatoarele prinse bine in suruburi sa nu cumva sa faca zgomot din cauza asta. Vezi care dintre ele fac zgomot, de la placa grafica, cpu, sursa si schimba-le sau du-le la un service. Sau o solutie mai ieftina, daca ai un ventilator prin casa, indreapta-l catre partea desfacuta a unitatii si tine-l pornit cat stai la calc, eu asa faceam cand era vara caldura mare si functionawinking
PS: nu uita sa scoti pc-ul din priza inainte sa umbli in el.