| AndreDeeaA a întrebat:

Spuneti-mi va rog la ce fel de magazine gasesc "artificii" pentru tort. Fundaa big grin

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu iti recomand sa cumperi mai bine lumanarele clasice sau una cu nr.de ani anivesati. Iti spun asta din cauza unui incident pe care l-am trait eu si pisica gazdelor la anivesarea unui copil. Cand s-a adus tortul la masa,a fost lasat la mijlocul ei cu doua tunuri de artificii implantate oblic in el. Eu tineam in brate,in timp ce stateam la masa,pisica sarbatoritului, pe care tocmai o primise in dar! Camera s-a umplut de fum si cu toate ca era iarna, am fost nevoiti sa tremuram cu geamurile deschise. Am inceput sa lacrimez si am pus acest lucru pe seama fumului.Doar cand am ajuns acasa am constatat ca am o pata alba pe cornee,si mi-am dat seama ca mi-au intrat scantei de la artificii in ochi. A doua zi eram la urgente la spitalui de oftalmologie! Doua saptamani am tras! Nu numai eu am avut de suferit ci si pisicuta,care a necesitat si ea tratament veterinar la ochi! Asa ca,eu nu mai recomand nimanui asa ceva, mai ales daca sunt si copii in anturaj. Mai ales ca daca se fac poze sau filme, peste ani nu mai ai cum sa-ti dai seama ce varsta implinea sarbatoritul/a cand in tort erau infipte tunuri de artificii! Parerea mea!

| deea89 a răspuns:

Pe langa magazine poti incerca si la cofetarii ca sunt unele care au de vanzare artificii.

| Teo_8645 a răspuns:

"Artificii" pentru tort gasesti la super/hipermarketuri cum ar fi:Metro, Real, Auchan...

| Prondetox a răspuns:

Bună, eu mi le comand de pe www.e-artificii.ro au foarte multe modele la prețuri ok