| emyy31 a întrebat:

Spuneti-mi va rog o planta care sa inceapa cu litera P si sa contina 4 litere.dau funda happy

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Praz

| emyy31 explică (pentru anad):

Pirul are 5 si prazul este leguma puppy dog eyes

| anad a răspuns (pentru emyy31):

Prazul este o planta si pentru ca este comestibila i se spune si leguma!
"Legumă este un termen culinar generic care desemnează orice parte a unei plante consumată uzual de oameni ca hrană" http://ro.wikipedia.org/wiki/Legum%C4%83

| anonimg a răspuns (pentru emyy31):

"Planta" este tot ce creste din pamant. Trebuie sa specifici din ce categorie face parte acea planta: flori, pomi, copaci, legume, zarzavaturi, si alte ierburi...

| emyy31 explică (pentru anad):

Nu am stiu laughing multumescwinking

7 răspunsuri:
| Lolităăăă a răspuns:

Praz.

| Zaiunya a răspuns:

,,Pirul"
sper ca te-am ajutat

| NYK4u a răspuns (pentru Zaiunya):

Cu 4 a zis laughing ce ai scris tu nu prea are 4