| Ioanamarijuana a întrebat:

Status/citat favoritbig grin

10 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

"Un copil este un inger ale carui aripi se micsoreaza pe masura ce ii cresc picioarele."

| positivity a răspuns:

Bună.
Citatul meu favorit este # Never say Never, sau # " Lumea-ntreagă e o scenă şi toţi oamenii-s actori. '' William Shakespeare.

Pa, pa.

| LonelyLoner92 a răspuns:

''M-am nascut destept, scoala m-a tampit''.
'' M-am gandit la status-ul acesta toata ziua''.
''Plecat la pescuit! Nu deranjati si nu dati buzz ca-mi speriati pestii''.

| bloodyhell a răspuns:

Eterna-i lupta linistea-i un vis.
intunericul nu e echivalent cu raul la fel cum lumina nu aduce intotdeauna binele.

| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

Mi-as tatuta niste aripi pe spate, sa stiu ca pot sa zbor in loc sa stau aici si sa ma gandesc cum m`ai lasat sa am uit in gol!

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

"Existi doar in ceea ce faci."(Federico Fellini)
"Daca viaţa e un joc, acest joc trebuie să aibă totuşi o regulă pe care n-o cunoaştem. "(Octavian Paler)
"Tristeţea este rana sufletului."
(Sfântul Ioan Gură de Aur)
Mai sunt si altele care imi plac...

| NeluFerchi a răspuns:

Das beste oder nichts. (mercedes) cel mai bun sau nimic

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns:

Chiar si omul care nu da nimic vietii pretinde de la viata totul.

| Dj7EdWarDD a răspuns:

♥e♥ (grew) cand pierzi, cand te simti ranit si ♥doare♥
..cand nu simti ♥parfumul♥ florilor♥pierdut intre petale
e (grew) ♥cand♥ timpul nu-ti ♥ajunge,♥ cand♥ repede♥ trecehee hee
dar ♥si♥ mai (grew) ♥cand♥ trece-ncet ca uneori e (crud) si (reke)'+_+te arde in ♥ interior♥ cand esti ♥ fortat♥ sa ucizi ♥vise♥!--> ''(♥_♥)''----(O_o):X

| popaiulia a răspuns:

Glumește în iubire,
Dar nu iubi glumind,
Caci cel ce te iubește,
Glumind te părăsește!

Sa ai curajul sa spui DA,
Sa ai curajul sa spui NU,
Și-n fiecare clipa grea,
Sa ai curajul sa fi TU!

Băiatul fără gagica,
E ca lampa fără sticla,
Iar fata fără gagic,
E ca grâul fără spic!

Daca cineva te-ntreba
Ce-i iubirea pe pământ,
Spune-i ca e suferință
Ca te baga în mormânt!