| dinartistul a întrebat:

Stie cineva care au fost cei 4 ministri aliati de la bucuresti in dec.1918-13-26 sau care afost invitatul emisiunii maraton de duminica din27.03.2011

Răspuns Câştigător
| happynaku a răspuns:

Știu că pentru tine răspunsul meu vine târziu, dar în caz că o să mai aibă cineva nevoie de elwinking
Tratatul de alianţă (7 articole), a fost semnat de premierul I. I. C. Brătianu şi de cei patru miniştri aliaţi la Bucureşti, respectiv contele de Saint Aulaire (Franţa), Sir G. Barclay (Marea Britanie), baronul Carlo Fasciotti (Italia) şi Stanislas Poklewsky-Koziel (Rusia);
Iar Sergiu Celac - invitatul emisiuniiwinking
Baftă!
@ardnaxur1961 - Maraton de duminică este o emisiune veche, păcat că nu sunt mai mulți cei care o ascultă (da, să o asculte pentru că nu e vorba de o emisiune de televiziune!) ci de una de radio - ascultă Radio România Actualități, duminică de la ora 18.10 și o să înțelegiwinking

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu ti-ai recitit duda inainte de a-i da drumul? Numai daca ma refer la "emisiunea maraton"...pe ce canal? La care televiziune? Ti se pare ca asta ar fi site de ghicit ce se afla in creieri inecati in etnozarzavaturi?