| d3utsy a întrebat:

Stie cineva ce este o harta muta? Dam test la geografie, si a zis profu ca ne aduce o harta muta unde sa desenam apele podishurile europei etc. dar nu stiu daca in acea harta este si conturul europei. desenam si conturul europei sau el este in harta iar noi trebuie doar sa desenam cu galben podisurile si nea mai cerut sa scrim si denumirile marilor, mutzilor etc. sper ca are candva idee ce este o harta muta.

Răspuns Câştigător
| SweetCandy a răspuns:

Harta muta are coturul si elementele mentionate de tine:ape, podisuri, munti, dealuri, insa pe harta o sa fie puse de profesorul tau niste cifre/litere care voi reprezenta o apa, un munte, un lnt muntosbig grin iar tu vei trebui sa le nominalizezi de exemplu ai pe harta litera M tu vei scrie: M- Raul Somes...big grin cam asa functioneaza mecanismul, sper ca ai inteles!

11 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Ceva de genul asta http://4.bp.blogspot.com/......camap.jpg.

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Nu vorbeste!laughing

e... adyca nu are pe ea numele oraselor sau a tarilor! trebuie sa le scry tu din capul tau!

| d3utsy explică:

@kratos harta aia am gasit-o si eu pe google dar nu eram sg ca aia e harta muta.
@SweetCandy mersi. rspul tau ma ajutat ff mult si mi-am dat seama cum e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harta muta are doar desenata harta si u sa zici unde e... si unde e...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P harta muta trebuie sa scrii doar podisurile, apele, tzarile, sau depinde ce-ti cere profesoara sau profesorul happy. da. ea este conturata, nu trebuie sa o desenezi tu happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o harta pe care nu scrie nimic si nu trebuie decat sa scrii langa puncte nu trebuie sa desenezi nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O hartă mută este o hartă pe cre nu este trecut decât conturul unei tări sau a unui continent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, draga mea, am eu un raspuns pentru tine. Esti proasta! vb despre harta aia de parca ar fi cine stie ce ciudatenie extraterestra. Mi-ar fi rusine sa pun astfel de intrebari pe net, ca sa vada lumea cat de limitata mintal sunt. Vai de tine! esti total penala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este o harta cu conturu europei si in ea este notata cu 1, 2, 3 sau a, b, c si tu trebuie sa scrii ce e acolo de exemplu e asa. unde scrie unu sunt muntii? si tu scrii pe harta la 1 denumirea lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harta muta este o harta alba. Fii atenta pentru ca trebuie sa le stii exact; te rog sa scrii nota cand intri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti proasta, rau